Červená Lhota 2015

Při pobytu v Jindřichově Hradci jsme nevynechali výlet na zámek Červená Lhota, kam jsem se chtěla podívat už jako malá, ale vyšlo to až teď :). Zvolili jsme si okruh po historické části v prvním patře. Podkroví vzniklo až na počátku dvacátého století. Ještě lze navštívit sklepení, částečně vytesané ve skále, které dokresluje obrázek o vzhledu původní lhotecké tvrze ze 14. století.

Na zámku i v jeho okolí bylo rušno jako v Praze. Po hladině rybníka pluly pramice a i po cestě po břehu chodily davy. Cestička okolo rybníka není pro každého. Místy jsme šplhali po skále, přešli jsme mostek přes bažinu a posadili se na lavičku, kde jsem chroustala rozblabanou oplatku, zatímco jsem pozorovala, jak tam naproti šplhají lidi.. s kočárkem..

Vedro bylo vskutku ultimátní a v zámku se mi chtělo ležet na podlaze, než jsme přešli do zastíněné části. Matně si vybavuji poštovního medvěda :). Mám i pár fotek z procházky okolo rybníka. Tuším, že hned po prohlídce jsme celí hladoví valili zpět do JH na obligátní chlazené nealko a burger (mmm, kruci).

Červená Lhota