Bratislava 2017

Vyrazili jsme na skok do Bratislavy. Nechali jsme samohyb v garážích chrámu konzumu a přes Most SNP jsme přešli do Starého Města. Nad mostem se tyčí známá UFO restaurace, kam bych se třeba jednou ráda podívala. V historických uličkách panoval ruch a davy. Restaurace měly otevřené letní terasy a i přes velké vedro se centrum těšilo velkému zájmu turistů. Občas se mi povedlo blýsknout malé křivolaké pobočné uličky, průchody a zašívárny, kterých je tu hned několik. Nesměla jsem minout ani omšelé domy, kostelní dveře a výhled z hradu dolů na UFO a další dva mosty nad Dunajem.

Za ty dvě hodiny jsem stihla cvaknout spoustu turistických obrázků. Většina domů je klasicky nakřivo vyfocená, nebo už tak stojí, a tak jsem to ani moc nerovnala. Všude bylo něco k vidění – dělo, rytíř ve zbroji, visací zámky na zábradlí mostku, tajná zašívárna, kde byl narozdíl od mostku naprostý klid, paláce a chrámy. Zákruty, zákoutí a spousty oku lahodících starých domečků.

Na hradě už jsme byli všichni unavení a usmažení. Na vnitřním nádvoří nebylo vůbec nic zajímavého. V dálce se rýsovaly komíny industriálních končin a naproti nim větrné elektrárny. Vskutku romantický výhled z hradu. Z nádvoří jsme slezli průchodem, prošli jsme okolo bronzové sochy a starého kostelíka zpátky dolů a přes most, tentokrát po druhé straně až k samohybu. Cestou jsem ještě zahlédla výletní loď, kterak roluje za mostem a siluetu týpka na zdi, v přítmí by mohla vypadat i strašidelně.

Video

Historické centrum Bratislavy