Bitva u Lovosic 2006

Vzpomínám si, že Bitva u Lovosic v roce 2006 probíhala na rozbahněném poli u teplické silnice. Ještě neexistoval onen obchvat a přes nedalekou vesnici se netyčil dálniční most. Horu Lovoš halila mlha a i tehdy, stejně jako o deset let později, na celou akci pršelo. Den předtím mohli návštěvníci projít ležení vojáků, ale to jsme se zrovna nějak sešli na naše vlastní natáčení.

Řádně jsem se obalila bahnem, nebyl to vůbec dobrý nápad, tahat všechny historické kluby na sklizené pole, protože si nikdo nechtěl umazat svou fešnou uniformu tím, že by se válel po zemi, a tak se účastníci jen tak decentně otloukali za hlasitého řevu, za zvuku výbuchů a výstřelů z děl. Ponechávám původní zvukovou stopu i se vším štěbetáním okolo. Trošku jsem to tam zdokumentovala.

Vytvořila jsem něco málo screenshotů z videa, snad z těch pár pixelů půjde alespoň trochu rozpoznat, cožeto. Bylo to pěkné, i s ohníčky. Na déšť jsem byla zvyklá z larpu z léta onoho roku, kdy nám posledních několik dní řádně pršelo. Bitvu jsem nagrabovala a sestříhala v roce 2018, to už bude možná poslední záznam ze zdejších luhů a hájů, nejsem si jistá.

Každopádně pokud to někoho zajímá, historie, tak budu jedině ráda.

Video

Screenshoty