Bitva Budyně 2019

Po letech jsme se s již klasickou turistickou skupinkou rozhodli, že se vypravíme na burgundsko-švýcarskou bitvu do Budyně nad Ohří, pořádanou spolkem Rattenschwanz. Tato slavná událost hostí i historické kluby ze zahraničí, celý vodní hrad je obležen dobovým táborem, ve kterém to žije, jako za starých časů.

Scénář bitvy nás zavedl do malého kláštera v burgundském pohraničí, nad nímž leží stín války. Nepřátelské armády vedené burgundským kapitánem Philippem de Gris a švýcarským hejtmanem Thomasem Langem si brousí zuby na bohatství, které se jistě skrývá za zdmi kláštera. Opat se strachuje, cože s poklady, listinami a tajemným receptem na záhadný elixír bude, a tak se jej mniši pod rouškou tmy pokusí odvézt do bezpečí.

To nám nastíní základ šarvátky, která se rozroste ve velkolepou bitvu, doprovázenou výstřely z děl, pokusy o dobývání hradeb a mnoha bitkami napříč širokým příkopem budyňského hradu. Nastane i pár vtipných situací ohledně vinného sklípku kláštera a během lezení po žebřících dojde i na drobnou sprchu, která však na celé akci nic moc nezmění, protože drobné sprše jsme se všichni věnovali po celý den :D.

Jako již tradičně nám na akci pod širým nebem zhusta lilo, ale nenechali jsme se odradit. Někteří z nás si přinesli příliš krátké pláštěnky, takže jsme si stejně namočili sedací část. Za hrdiny tentokrát byli jak účinkující, kteří to vydrželi, tak diváci, co se přišli podívat. Tentokrát mám jenom obrázky a to z první bitvy a z tábora na hradě. Bitvy se konají dvě, takže kdo chce, může si dosytosti užít kanonády.

My jsme se odteleportovali domů o něco dříve, po koncertu formace Peregrin, protože jsme měli nějaké podzemní jednání v Terezíně a na to bylo třeba krapet příprav. Enjoy.

Obrázky