Banská Bystrica v červnu 2015

V červnu 2015 jsme zase zamířili do Banské Bystrice a odtud pak na různé hrady (například Pustý hrad ve Zvoleni) a do jeskyň (Harmanecká a Bystrianská). Cestovali jsme kolem toaletního papíru a škrábali se do kopců za hrady a vchody do jeskyň. Z Harmanecké mám pouze vstupní dveře a urbexovou chajdu a z Bystrianské (přes kilometr dlouhý výšlap do kopce) zase jen pohled na protější hřebeny se skálou. Taktéž jsme se byli podívat v Donovalech, ráji lyžařů s tisícem hotelů, kde jsme se akorát nacpali. Tuším, že jsme měli nějakou klobásku a bramborák s červenou řepou.. nebo tak něco. Už je to nějaký ten pátek.

V Donovalech jsem ofotila dřevořezbu medvěda a různé kopcovité končiny. Je to sice ráj turistů (a medvědů hnědých), ale přes silnice většinou musíte složitě skákat. Nu, moc jsme se tam nepozastavovali, protože už jsme byli unavení z jeskyň, tuším.

Na některé obrázky jsem aplikovala retuš a také zarovnávání budov, což byl jenom takový experiment, protože to stejně vypadá divně :D. Vzorky jsou přiloženy. A moc se s tím nepárám. No pokud máte OCD ohledně křivých domů a šikmých věží, tak.. nic. Chtěla jsem mít zase tisíc a jeden obrázek na památku, takže tu bude výběr, tentokráte ze slunečné Banské Bystrice, kde jsem si urvala nohu o trčící dlaždice ve dveřích koupelny (I remember that one too).

Sluneční Bystrica a kopcovité terény