Bahna 2017

Vypravili jsme se směr Zadní Bahna u Strašic, abychom se podívali na pěknou akci, vozidla všeho druhu a nabrali do plic prach a šutry od rotorů helikoptér. Zajímalo mě jak defilé tak historické ukázky jako Falaiská kapsa (1944), Banderovci (1947) nebo soudobá akce AČR. U toho jsem hojně fotografovala a nehnula se z místa.

Indy mi donesl výroční známku, když se byl pídit po něčem k snědku. Seskoky a přelety jsem zahlédla jen z dálky, bo jsme zrovna přicházeli (a brali to přes žrací stanice), ale típla jsem cosi za pochodu :). Byla s námi i návštěva ze Slovače. Polovina týmu se však během dne spálila (i přes veškeré ochranné vrstvy), a tak jsme si po Banderovcích řekli, že je čas zvednout kotvy. Tím jsme zachránili své fotopřístroje před tsunami od hasičů, na které došlo ke konci akčních ukázek.

Mezitím měli práci jak s úpravou plochy, tak menšími požáry od pyrotechnických efektů v dáli. Přišel i moment, kdy se všem zatajil dech, když se převrátilo jedno z vozidel se skupinou týpků na palubě, ale naštěstí se nikomu nic nestalo, vylezli vysmátí ven.

I tentokrát to byla paráda. Organizace nikde nevázla, nebo jsem si ničeho nevšimla, tam i nazpátek jsme se dostali jako po másle.. bahně. Děkuji Indymu, že nás tam odvezl.

Bahna 2017