Bahna 2015

V sobotu 20. června jsme se vypravili na Den pozemních vojsk jinak též znám jako Bahna 2015, který se odehrál u Strašic v okrese Rokycany. Byli jsme akční a vyrazili už ráno. Nečekala nás žádná otravná kolona a venku bylo celkem příjemně, i když poněkud aprílově. Neponecháváme nic náhodě a v kufru urbexwagenu vždy taháme nějaké ty gumovky do terénu. Tentokrát se nám to rozhodně vyplatilo, protože akce dělala čest svému názvu.

Chvíli pršelo, chvíli byla zima ukrutná, chvíli pražilo slunce a tak pořád dokola. Trochu jsme vymrzli, ale co. Akce byla parádní. Viděli jsme různé bojové ukázky i ukázky historické k 70. výročí konce druhé světové. Po pláni a lesích se proháněly tanky, vybuchovaly nálože a přes areál přelétávaly vrtulníky. Ti, kdož nebyli přítomni a chtěli by to vidět, mohou pohrabat v archivu ČT24 a kus záznamu si pustit tam.

Byla jsem tu poprvé a za mě fakt suprová akce. Přišly se podívat mraky lidí, uniforem i děcek (i se střeleckými sluchátky). Z přehršle techniky mi přecházely oči, a když byl hlad, bylo co jíst, když se nic akčního nedělo, bylo kam zajít očumovat zbraně i uniformy.

Trochu mi zlobil foťák, tvrdil, že má plnou kartu už po prvním gigabajtu dat. Večer předtím jsem to asi nějak špatně smazala, takže jsem pak musela válčit s místem, což bylo naprd, ale hlavní ukázky jsem snad zdokumentovala. Akční zásah policejního vrtulníku i se slaňováním už bohužel nebylo kam vecpat. I tak je toho, tuším, dost.

Vojenská technika v bahenních lázních