Analogová i digitální kresba

Už jsem si dlouho nesedřela hrot u Wacom pera. A dlouho jsem si sem neupnula žádnou kreslící tvůrčí činnost. Inu věci se mají pořád stejně. Pořád mi to nejde a to je třeba zaznamenat.

Zase jsem se pokusila o kohosi. Věřím, že jednou to třeba dopadne dobře. Protože co si člověk sám nenamaluje, to nemá. Akorát já mám obě ruce levé. Co jsem ale zjistila, že se můžu směle vyhnout složitému vykreslování podle čárek a prostě to bez čištění hodit na jednu hromadu. Protože proč ne! Nejde to nikam na plakát.

Takže chlapci (nebo děvčata, pořád to není úplně jasné) zase získali vizáž. Příště budou mít oba dva škrabošky a holé hlavy. Na finální-finální69 soubor aplikuji barevný šum, eventuálně zabarvení do kávového tónu, to ale nemusí být a chromatickou aberaci. Tentokrát se mi tuším zase líbí akorát náčrtky (jsou zdeformované čočkou, bacha na to) a až se na to příště podívám, jako doposud na všechny mé experimenty, uteču do lesa. Ono kdyby se tomu člověk věnoval pravidelněji, už by třeba něco uměl, akorát by musel mít tu pozornost 100%, v tom vidím největší zádrhel.

Přihodím i plejádu (ne všechny, jenom ty, co nejsou úplně totálně..) pokusů o kanibala a jeho nejlepšího kamaráda. Možná se časem ještě něco přisune. Vyrobila jsem i krátké video, které neobsahuje kompletní tvorbu, vzhledem k tomu, že mám zoufale málo místa na discích (foto-točím, tak to chroustá terabajty). Prohlížejte jen na vlastní nebezpečí. Za jakoukoliv újmu nenesu zodpovědnost.

Kreslícím programem i nadále zůstává MediBang Paint a nástrojem malý Wacom Intuos S (no affil). Stále používám defaultní airbrush a pen. Zaprvé jsem líné hledat brushe, ale určitě by to ušetřilo hroty, za druhé, dokud neovládám základní štětce, není třeba spěchat jinam. MediBang Paint také stále svižně funguje na mé šunce. A dokud paranoidně ukládám tisíc verzí, pak je všechno v pořádku. Každý grafik to jistě zná. Nejhorší je, když je buňka už lehce mimo a já se najdu vykreslovat ve špatné vrstvě! Ale teď už k vizuálnímu materiálu.

Video

Foto a obrázky